Jak wykonać masaż antycellulitowy?

20190411_ZUZA_SORAYA_D10572

Z cellulitem zmagają się miliony kobiet na całym świecie. Nawet przy szczupłej sylwetce można doświadczyć problemu „pomarańczowej skórki”. Zobacz, jak wykonywać masaż antycellulitowy, który ujędrni skórę i pomoże pozbyć się niepotrzebnych zapasów.


Cellulit, inaczej zwany „skórką pomarańczową”, to nic innego, jak miejscowe skupiska tłuszczu, który gromadzi się w naszym organizmie tuż pod skórą. Cellulit najczęściej pojawia się na brzuchu, pośladkach i udach. Walczyć z nim można na kilka sposobów:

  • ćwiczeniami,
  • odpowiednią dietą,
  • specjalistycznymi zabiegami czy
  • masażami antycellulitowymi

Te ostatnie wykonywać można zarówno w profesjonalnym salonie masażu, jak i samodzielnie w domu.

 

Jak wykonywać masaż antycellulitowy?

Zasada 1. Podczas wykonywania masaży antycellulitowych nie należy bać się użycia siły – masaże tego typu powinny być wykonywane zdecydowanymi, mocnymi ruchami.

Zasada 2. Generalną zasadą wykonywania masaży antycellulitowych jest reguła „w kierunku serca” – ruchy wykonywane są więc od dołu do góry.

Zasada 3. Podczas masażu antycellulitowego warto zastosować kosmetyki antycellulitowe, np. Serum 3-funkcyjne LIFT&UP EFFECT BODY DIET24 czy Serum ANTYCELLULIT I WYSZCZUPLANIE BODY DIET24 – użycie serum lub balsamu wzmocni efekt masażu.

 

Masaż antycellulitowy na brzuch

  • Zaciskamy dłonie w pięści i okrężnymi ruchami masujemy brzuch od lewej do prawej. Następnie łapiemy fałd skóry i drobnymi, ale zdecydowanymi ruchami przesuwamy go w kierunku pachwin.

Masaże antycellulitowe na uda

  • Masaż 1. Siadamy na krześle. Ugniatamy udo obiema dłońmi (ściskamy, szczypiemy, poklepujemy) na całej jego powierzchni. Zaczynamy od kolana i przesuwamy się w górę w kierunku pachwin.
  • Masaż 2. Zaciskamy dłonie w pięści i oklepujemy nimi uda, rozpoczynając od kolana i przesuwając się w górę. Następnie taki sam masaż wykonujemy z otwartymi dłońmi.
  • Masaż 3. Splatamy dłonie w koszyczek i mocno przesuwamy nimi po udzie w kierunku od kolana w górę. Następnie rozplatamy dłonie i zaciskamy je na udach.

Masaże antycellulitowe na pośladki

  • Masaż 1. Ten  rodzaj masażu wykonujemy w pozycji stojącej. Prawą dłoń kładziemy na prawym pośladku i okrężnymi ruchami (odwrotnie do ruchu wskazówek zegara) masujemy pośladek, rozpoczynając od biodra i przesuwając się w stronę uda, a następnie wracając do biodra.
  • Masaż 2. Mocno szczypiemy i uciskamy skórę pośladków obiema dłońmi. Ten masaż również wykonujemy w pozycji stojącej.

czytaj także