10 przykazań wiecznej młodości

Fotka_zQRHcHm

Która z nas by nie chciała na zawsze zachować piękno i młodość? I która z nas nie drży na myśl o starości? Tymczasem, metryki nie trzeba się bać. Oczywiście, w naszych ciałach zachodzą liczne zmiany, skóra nie jest już tak jędrna, a skroń zdobią srebrne nitki. Nikt jednak nie powiedział, że w dojrzałym wieku nie można wyglądać nadal pięknie i atrakcyjnie. Sekret dobrego wyglądu tkwi w regularnie powtarzanych drobnych, codziennych rytuałach. Ich stosowanie jest prostsze niż sądzicie, zobaczcie same i zróbcie rachunek sumienia 😉


Sport to zdrowie (i uroda)

Brzmi banalnie, prawda? A jednak! Liczne badania udowadniają, że codzienny wysiłek fizyczny o średnim natężeniu polepsza krążenie, zwiększa wydolność oddechową i daje zastrzyk endorfin. Zatem, na spacer marsz!

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Nic tak nie zdobi jak dobre zdrowie. Pięknie zaróżowiona cera, błysk w oku to podstawa. Aby ten stan utrzymać, dobrze jest regularnie się badać i konsultować niepokojące objawy. Choćby po to, by usłyszeć, że jest się nadal zdrowym jak ryba!

Śpij dobrze (i długo)

Coco Chanel mawiała, że nic jej nie skłoni do pójścia spać później niż o północy. Trzeba przyznać, że miała rację. Wystarczająca ilość snu zgodnie z cyklem dobowym, to obietnica regeneracji skóry, utrzymania szczupłej sylwetki i doskonałego samopoczucia.

Trzymaj dystans!

Problemy to część życia, ma je każda z nas. A jednak nie warto dać im się zdominować. Nie rozpamiętujmy, nie zadręczajmy się i nie skupiajmy się wyłącznie na czarnych scenariuszach. Pokłady wewnętrznego spokoju pięknie się odbiją na naszym obliczu!

Jedz na zdrowie!

Jesteś tym, co jesz! Postaw na warzywa, dobrze bilansuj posiłki i zamień słodkie napoje na wodę. Oczywiście, od czasu do czasu możesz się nagrodzić kawałkiem pysznej czekolady.
Żyj w pełni!
Śpiewasz, kochasz taniec, lubisz szydełkować? To doskonale! Każde hobby, któremu się oddajesz ożywia Twoje ciało i umysł a człowiek, który ma pasję nigdy się nie starzeje.

Pielęgnuj skórę!

Po 50-tce pielęgnacja skóry staje się bardziej wymagająca. Sztuką jest dostarczyć jej niezbędnych substancji i uzupełnić malejące pokłady kwasu hialuronowego. Tak właśnie działa Hialuronowy Mikrozastrzyk Duo Forte. Kosmetyki z tej serii poprawiają kondycję skóry, wypełniają zmarszczki i bruzdy od wewnątrz (np. krem wypełniający zmarszczki głębokie 60+ na dzień i na noc) a dodatkowo świetnie ją nawilżają i odżywiają, tworząc na powierzchni siateczkę dostarczającą jej witamin z grupy B.

Bierz życie na trzeźwo!

Lampka wina do kolacji doskonale podkreśla jej smak, a przyjęcie nabiera blasku dzięki odrobinie prosecco. Oczywiście, wszystko jest dla ludzi, ale pamiętajmy, że alkohol odwadnia skórę i funduje jej atak wolnych rodników. Smakujmy go więc rzadko i w małych ilościach.

Hartuj się!

Całe życie życzono nam, żebyśmy „trzymali się ciepło”. Ale zapominano, że wzmaga to podatność na infekcje!  Aby zachować zdrowie niezależnie od pogody, warto nieco się pohartować. Na przykład stosując naprzemienny ciepły i zimny prysznic bądź brodząc w chłodnej wodzie przez kilkanaście minut. Albo wykonując kilkuminutową gimnastykę przy otwartym oknie. Dobrze też utrzymywać w pomieszczeniach temperaturę w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Piękniej od słońca!

Niektóre skarby świata można mieć zupełnie za darmo. Należy do nich niezrównana witamina D. Uznawana jest za sposób na mocne kości, spokojny sen i zdrowie. Skąd ją brać? Prosto ze słońca! Wystarczy spędzić 20-40 minut (w zależności od karnacji) w nieocienionym miejscu, by zapewnić organizmowi niezbędną porcję tej drogocennej substancji i zafundować sobie zdrowy, piękny i muśniętym słońcem wygląd!

czytaj także