Jakość filtrów ma znaczenie!

20190413_MATIGRZELAK_WC_SORAYA_0771

Filtry? Jedne z nas znają je z social mediów, inne z kremów do opalania. To połączenie nie jest przypadkowe! Kosmetyk z wysokiej jakości filtrem dba o wygląd skóry, tak jak Instagramowa nakładka. Ma jednak nad nią zasadniczą przewagę – chroni skórę przed słońcem i dba o jej zdrowie. Jak zatem wybrać kosmetyk z filtrem? Sprawdź!


Słońce, plaża, poparzenia…

Zwykle zaczyna się niewinnie – kąpiel w morzu, górska wędrówka, odpoczynek na działce, a potem… poparzenia słoneczne. Niestety, nasza skóra nie znosi zbyt dobrze nadmiernego promieniowania UV. Zawarty w niej pigment, czyli melanina, ma ograniczone zdolności ochronne. Osobom o jasnej karnacji wystarczy 15 minut przebywania na pełnym słońcu, by pojawiło się oparzenie. I nie trzeba wcale wylegiwać się na plaży. Poparzenia słonecznego można dostać nawet podczas krótkich zabaw czy uprawiania sportu. Efekty to nie tylko zaczerwienienie skóry i dyskomfort. Promieniowanie UV przenika do naskórka, przesusza go, powoduje przebarwienia, niszczy odpowiedzialne za jego jędrność włókna kolagenu i elastyny, a nawet przyczynia się do nowotworów. Na szczęście można ich uniknąć!

SPF – skrót, który musisz znać

Sun Protection Factor, czyli wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, to wartość, która określa zdolność ochrony przeciwsłonecznej danego kremu. Zasada jest prosta, im wyższy SPF, tym dłużej możesz przebywać na słońcu bez oparzenia – od 2,5 h przy SPF 10, do ponad 12 h przy SPF 50+. To jednak tylko teoria, bo w praktyce każda skóra jest inna, ma inną karnację, stan i potrzeby. Jeśli więc wybierasz się na plażę, a masz bardzo jasną i wrażliwą skórę, wybierz kosmetyk z filtrem SPF 50, taki jak SUN CARE balsam do opalania SPF 50. Jego dodatkowym atutem jest wodoodporność – nie musisz więc się martwić, że wchodząc do wody, zmyjesz ochronną warstwę kosmetyku. Przy bardziej śniadej karnacji możesz wybrać balsam z niższym filtrem, np. SUN CARE z aktywatorem opalania SPF 15, który dodatkowo przedłuża opaleniznę. Nie zapominaj o twarzy! To ona narażona jest na największą ilość promieniowania UV – nawet podczas spacerów w mieście! Ochroni ją SUN CARE Wodoodporny ochronny krem do twarzy SPF 25.

Ups, stało się!

Bądźmy szczere – nie zawsze pamiętamy o zastosowaniu odpowiedniego kosmetyku, a i samo słońce potrafi zaskoczyć i wywołać oparzenie. Co wtedy zrobić? Z pomocą przychodzi… kefir! Już nasze babcie znały jego cudowne właściwości. Kefir zawiera łagodzące podrażnienia prebiotyki, działa na skórę chłodząco i kojąco. Wykorzystaliśmy te zalety tworząc kosmetyk S.O.S. after sun. W jego skład wchodzą: kefir, który łagodzi, nawilża i chroni przed wolnymi rodnikami, prebiotyk wzmacniający naturalną, korzystną mikroflorę bakteryjną skóry, d-pantenol, króry przyspiesza gojenie i regenerację skóry.

To wszystko zamknęliśmy w małej, praktycznej saszetce idealnej jako wyposażenie apteczki czy plecaka. Możesz ją zabrać na wycieczkę rowerową, górską wyprawę czy na plażę. Z takim kołem ratunkowym kąpiel słoneczna nie będzie bolesna!   

czytaj także