Jak przedłużyć opaleniznę?

20190411_ZUZA_SORAYA_D10996_cut

Z letniego urlopu przywozimy nie tylko piękne wspomnienia i móstwo zdjęć, ale też upragnioną opaleniznę. Dla jednych z nas oznacza to lekkie muśnięcie słońcem, inne zaś opalają się na ciemno brązowo, ale wszystkie chcemy wiedzieć, jak zachować opaleniznę po wakacjach.


Kiedy myślimy o zachowaniu delikatnie brązowego odcienia skóry po lecie, od razu przychodzą nam na myśl kosmetyki przedłużające opaleniznę.

 

Jak wybrać kosmetyk utrwalający opaleniznę?

Składniki balsamów przedłużających opaleniznę powinny nie tylko delikatnie przyciemniać skórę i pomagać jej zachować piękny, złocisty odcień, ale także:

  • nawilżać przesuszony naskórek,
  • łagodzić ewentualne podrażnienia,
  • mieć działanie regenerujące.

Niektóre balsamy mogą mieć w składzie rozświetlające drobinki, które pięknie podkreślą Twoją opaleniznę po urlopie.

Przykład: Soraya Express Bronze 3w1 z masłem kakaowym zawiera nie tylko Tan Booster, przyspieszający w skórze proces produkcji melaniny, ale także SOSkin Complex (pantenol, allantoinę, witaminę E) o działaniu kojącym. Masło kakaowe nawilża i pielęgnuje skórę, natomiast balsam z ekstraktem z orzecha włoskiego pogłębia ciemniejszy odcień skóry w bezpieczny sposób.

 

Suplementy i domowe zabiegi kosmetyczne, które pomogą Ci zachować opaleniznę.

Pielęgnacja skóry kosmetykami w połączeniu ze wzbogaconą dietą i włączeniu w nią suplementów może dać Ci najlepsze efekty! Suplementy z karotenoidami nie tylko nawilżają skórę od wewnątrz i dostarczają Ci witamin, ale przede wszystkim wpływają na odcień skóry, dbając o jej miodowo-brązowy odcień.

Ponadto codziennie pij szklankę soku marchwiowego o dobrym składzie – marchew zawiera wspominane karotenoidy.

Ogranicz papierosy i alkohol. Skóra osób palących i regularnie spożywających alkohol matowieje i trudniej o uzyskanie jak najlepszych efektów zewnętrznej pielęgnacji. 

 

Czy wiesz, że… delikatny peeling ścierający także może pomóc Ci w zachowaniu opalenizny? Absolutnie nie usuniesz nim opalenizny, która znajduje się w głębszych warstwach skóry. Delikatnie zetrzesz tylko martwy naskórek i ją odkryjesz. Użyj najlepiej miodowego, kawowego czy owocowego peelingu. Ważne jest, aby nie był kwaśny.

Po okresie intensywnego opalania powstrzymaj się od gorących kąpieli, które nie tylko przesuszają naskórek, ale także zmiękczają go i zanadto ułatwiają jego usuwanie. Wybieraj ujędrniające ciało szybkie prysznice – najlepiej naprzemienne z ciepłą i zimną wodą.

Po kąpieli delikatnie wmasuj w skórę balsam, np. Ultranawilżający balsam utrwalający opaleniznę z linii Soraya Sun Care. Wśród jego składników znajduje się nie tylko beta-karoten, ale także karmel, który również pomaga skórze w utrzymaniu złocisto-brązowego koloru.

czytaj także