Dziewczyny lubią brąz

200505_Soraya_0532 copy

Kochasz się opalać? Twoja skóra niestety nie. Ale to nie znaczy, że masz rezygnować ze złocistego odcienia skóry. Sprawdź, jak go uzyskać we własnej łazience, szybko, łatwo i bezpiecznie.


Opalać się czy nie?

Pierwsze skojarzenie z latem? Słońce, plaża i piękna, brązowa opalenizna, której zazdroszczą nam koleżanki. To ona dla wielu z nas jest najlepszym dowodem udanych wakacji. Niestety, promienie słoneczne nie służą naszej skórze. Lista ich „grze-chów głównych” jest długa. Przyspieszone starzenie i jego symptomy, takie jak zmarszczki, przebarwienia, cienka jak pergamin skóra z widocznymi naczynkami, nowotwory – to tylko niektóre z negatywnych skutków emitowanego przez słońce promieniowania ultrafioletowego.

Z drugiej strony, lekko muśnięta słońcem skóra wygląda na promienną i wypoczętą. Pełna naturalnego blasku, nie potrzebuje makijażu. Opalenizna dodaje też seksapilu i optycznie wysmukla. Na szczęście dziś, aby ją uzyskać, nie trzeba nieruchomo wylegiwać się na leżaku przez wiele godzin, co dla wielu z nas nie jest ani zbyt interesujące (często po prostu szkoda nam na to czasu, jest przecież tyle do zrobienia i zobaczenia w wakacyjnych destynacjach), ani też zdrowe.

Jakie kosmetyki wybrać?

Z pomocą przychodzą kosmetyki, które zastąpią kąpiel słoneczną (np. samoopalacze Soraya Tahiti Bronze) lub pozwolą skrócić czas przebywania na słońcu nawet o kilka godzin i dłużej cieszyć się piękną, naturalną opalenizną. To tzw. przyspieszacze utrwalacze opalenizny , np. z linii Soraya Sun Addict. Można je też stosować w ramach przygotowania skóry do opalania oraz dla przedłużenia efektu opalenizny.

Kosmetyki aktywujące i utrwalające opaleniznę zawierają m.in. łagodzący pantenol, który koi skórę po ekspozycji na słońce oraz naturalne ekstrakty o działaniu brązującym: z masła orzechowego, kakaowego, orzecha włoskiego i olejek kokosowy o zmysłowym, egzotycznym zapachu. Nie tylko delikatnie przyciemniają one odcień skóry, ale też dzięki składnikom odżywczym i nawilżającym sprawiają, że jest ona gładka, miękka i dobrze nawilżona. W efekcie opalenizna nie tylko pięknie się prezentuje, ale też dłużej się utrzymuje. Dodatkowy efekt glow zapewniają złociste drobinki, które rozświetlają skórę i dodają jej promienistego blasku.

Jak najlepiej się przygotować

Zarówno przyspieszacze opalenizny, jak i samoopalacze najlepiej nakładać na czystą i suchą skórę. Rozprowadzamy preparat cienką warstwą na powierzchni całego ciała i delikatnie wmasowujemy w skórę okrężnymi ruchami. Lepiej poczekać z zakłada-niem ubrania aż do całkowitego wchłonięcia kosmetyku, aby uniknąć niepożądanych plam na odzieży i smug na skórze.

Przed aplikacją preparatów samoopalających i przyspieszających opalanie warto odpowiednio przygotować ciało – dzień wcześniej wykonać dokładny peeling całego ciała, aby usunąć martwy naskórek. Dzięki temu opalenizna będzie równomierna. Dla przedłużenia jej trwałości niezbędna jest też właściwa pielęgnacja. Pamiętajmy o starannym nawilżeniu skóry po zejściu ze słońca, a gdy używamy samoopalacza – codziennie po kąpieli lub prysznicu.

czytaj także