Jak dobrać odcień podkładu do skóry?

160204_Soraya_D1_0935

Dobrze dobranego podkładu… nie widać. Nie ma nic gorszego niż niedopasowany do karnacji fluid, który tworzy na twarzy efekt maski. Podkład dobrany do koloru skóry jest zgodny z jej naturalnym kolorytem i ma taką samą tonację. Inny odcień podkładu wybierzemy do jasnej karnacji, a inny po wakacjach, kiedy chcemy podkreślić naszą opaleniznę.


Sprawdzanie koloru podkładu na wewnętrznej stronie nadgarstka to mit – skóra w tym miejscu ma inny odcień niż na twarzy.

Co zrobić, aby wybrać dobry odcień podkładu do skóry?

 
  1. Wybierz trzy podkłady o zbliżonych odcieniach, od najjaśniejszego do delikatnie ciemniejszego – np. Soraya Aqua Matt w odcieniach jasny beż, naturalny i ciepły beż.
  2. Na linii żuchwy nałóż trzy pasma podkładów tuż obok siebie.
  3. Delikatnie rozprowadź podkłady na skórze. Na linii żuchwy najlepiej widać, który podkład kontrastuje z kolorytem skóry, a który do niego pasuje. Dzięki porównaniu trzech podkładów jednocześnie także najlepiej zobaczysz różnice między nimi.
  4. Wybierz podkład, który perfekcyjnie stapia się z Twoją skórą, czyli jest najmniej widoczny.
  Testu podkładów dokonuj zawsze w świetle dziennym. Sztuczne światło może sprawić, że odcienie wydadzą się inne niż w rzeczywistości.  

czytaj także